חדר חסד

אלפי אנשים אשר מבקרים או מאושפזים בבתי החולים מידי יום לקבלת שירות רפואי, זוכים לפסק זמן מרענן בחדר החסד. חדר החסד ממוקם בבניין בית החולים המרכזי בבית החולים שיבא – תל השומר, בצמוד לבית הכנסת, ומציע אוכל כשר למהדרין במשך כל שעות היום. אל חדר החסד מגיעים המטופלים, בני המשפחה והמלווים שלהם, להתרענן מהשהות במחלקות, ולהחיות את נפשם בארוחה משביעה.
אחרי בדיקות הדם, לאחר הפרוצדורה רפואית או תוך כדי זמן המתנה ארוך וממושך ל-MRI, ברגע שהתיאבון חזר לחולה או למבקר אחרי שעות של מתח וניתוח ארוך ומורכב, מגיעים לחדר החסד המעניק להם רגע של הפסקה ואוזן קשבת, לשתות קפה, שתיה קרה, ברד מרענן, לאכול עוגה מתוקה, כריך טעים, טוסט טרי, מרק חם, ארוחה מבושלת בטעם של בית, או סלט בריא שישביעו את הרעב, ירגיעו את הנפש ויעניקו כוחות מחודשים להמשך הפרוצדורות הרפואיות המחכות להם.

חדר החסד מקום מפגש חברתי לשיחה ואוזן קשבת

לציבור המקפיד על כשרות מהודרת, קשה להתארגן עם ארוחות חמות מהבית במשך שבועות וחודשים ארוכים. בנוסף, אין בקרבת בית החולים מסעדות בכשרות מהודרת, ואין אפשרות זמינה ונוחה לרכישת מזון בכשרות המתאימה להם, לכן חדר החסד הוא צורך חיוני וחשוב עבורם.
מעבר לארוחה חמה, חדר החסד משמש גם כמקום מפגש חברתי ללימוד, שיחה ואוזן קשבת במהלך השהות בבית החולים. הוא מציע מרחב נעים, המהווה מקום מפלט ממחלקות האשפוז הקשות. מרחב שאפשר לעצור רגע לנוח, לשתף ולפרוק את אשר על הלב, לפעמים להזיל דמעה בידיעה שיש שם מישהו שיכיל, יתמוך, יחזק ויציע נחמה או עצה טובה.
חדר החסד מציע גם שירות טכנולוגי, פינת מחשב עם אינטרנט ומדפסת, ובכך מסייע לציבור שאינו משתמש במכשירי פלאפון חכמים, גישה נוחה לאתר בית החולים. באמצעותה, יכולים המטופלים להיכנס לבדוק את תוצאות הבדיקות, לתאם זימוני תורים ואף להדפיס חומר ומידע רפואי לו הם זקוקים. מסך המידע התלוי בכניסה לחדר החסד, מציע לאורחים מידע שימושי אודות זמני התפילות, זמני כניסת שבתות ומועדי ישראל, שירותים שלהם הם זקוקים ברחבי בית החולים ועוד.

חדר החסד עם הקשבה אכפתית ורגישות - רחשי לב

נציג רחשי לב נמצא בחדר החסד מידי יום, עם הקשבה אכפתית ורגישות, הוא נחשף למצוקות והקשיים אותם מעלים החולים והמלווים. ההיכרות המעמיקה מאפשרת לנו ללמוד את הצרכים של באי בית החולים, לאתר וליצור דרכים חדשניות לסייע להם בכל דרך.
שימי גשייד, מנכ"ל עמותת רחשי לב, משתף:" בביקורי בחדר החסד ניגש אלי אחד מהאנשים היקרים ששהו שם, לחץ את ידי בדמעות של ההתרגשות ואמר לי: "לא רעב ללחם ולא צמא למים כי אם לשמוע את דברי השם". לצד המשמעות של הפסוק אתם מצליחים לתת לנו צידה לדרך בימים קשים ובזכות חדר החסד שפתוח 24/7 אנחנו מצליחים גם לשמוע כמאמר הפסוק."
בזכות חדר החסד אנחנו מצליחים גם לשמוע, כתוב במדרש תהילים שכאשר בא האדם לשמיים שואלים אותו "מה מלאכתך בעולם הזה?" אם אומר: "מאכיל רעבים הייתי, משקה צמאים הייתי – פותחים לו שערי גן עדן", שנאמר: "זה השער לה' צדיקים יבואו בו".

פרויקט חדר החסד הינו יוזמה מבורכת ומשותפת עם ארגון עזר מציון, המציע סיוע ותמיכה רפואיים לחולים ולמשפחותיהם, לקשישים, לנזקקים ולאנשים במצבי משבר רבים ושונים, במטרה לסייע להם להתגבר על הקשיים והמכשולים העומדים בפניהם.

כדי שנוכל להמשיך ולהעניק מזון לגוף ולחזק את הנפש של אלפי חולים שומרי כשרות בד"ץ ובני משפחתם אנחנו זקוקים לעזרתך! אנחנו מזמינים אותך לאמץ פרויקט  חשוב זה ולסייע בתפעול השוטף של חדר החסד בבית החולים שיבא. תוכלו ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

לתרומות לחצו כאן

X
דילוג לתוכן