מסע לגוף ולנפש לאימהות לילדים חולי סרטן בפראג – נובמבר 2021

אמא חזקה = ילד חזק
עמותת רחשי לב, עמותה הפועלת למענם של ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן , הוציאה את האימהות שלנו לחופשה בפראג. ארבעה ימים של מסע לגוף ולנפש!
ימים בהם הן עצרו לרגע מהמרוץ המטורף של המלחמה על חיי ילדיהן. ימים של פסק זמן מהטיפולים, האשפוזים, בתי החולים, הבית והילדים. ימים בהם הן העניקו לעצמן!
ימים בהם הן החליפו את נופי בית החולים בנופיה הקסומים של פראג, נשמו את האוויר והאווירה של העיר, ביקרו באתרי תיירות, בעיר העתיקה והקסומה, ברובע היהודי, שטו על נהר הוולטבה, צפו בחילופי משמרות בארמון ועוד.
ביום השלישי של המסע, קבלה כל אמא מעטפה עם שטרות של קורונה צ'כית (המטבע המקומי) לקראת אחר צהרים של שופינג. "אין מעמדות פה, כולן בשופינג וכולן מבלות" מסביר שימי גשייד, מנכ"ל עמותת רחשי לב שליווה את המסע. "אנחנו לא רוצים שייווצר מצב שהשמחה ותחושת החופש במסע תיפגם, בגלל מצב כלכלי שלא יאפשר לאמא לקנות ולהנות".
בית המלון בפראג התבקש לעמוד בסטנדרטים מחמירים של בידוד וחיסון כדי לקלוט את הקבוצה בבטחה, ולהבטיח לאימהות את מירב ההגנה מנגיף הקורונה, על מנת שלא יסכנו את ילדיהן בחזרה לארץ עם סיום המסע.
התרגשנו לראות את האימהות נחות, מתפנקות, צוחקות, משתפות ונהנות יחד!
אין לנו ספק שהן חוזרות הביתה מליאות בחוויות ועם כוחות מחודשים להמשך!

אימהות מסכמות את החוויה בפראג - אימהות לילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן

אנסטסיה, אמא של איתן: "אין לי מילים כדי להודות לכם על החוויה הבלתי נשכחת. הזרמתם לי חמצן חזרה לגוף ולנפש, גרמתם לי לצחוק כמו שלא צחקתי כבר שנה. בזכותכם הרגשתי מלכה שדאגו לה 24/7. אמן שכולנו נהיה בצד הנותן ונזכה לבריאות איתנה. תודה ענקית ❤️"

חלי, אמא של יוסי: "עמותת רחשי לב שניצחה בגאון על המנגינה בפראג, עזרה לנו לנגן בכי, צחוק, חיבוק וחיזוק. המסע הזה יישאר לעד בליבי חקוק !!!! יהי רצון שמהיום המנגינות שלנו יהיו של שמחה והודייה".

יעל, אמא של רונית: "אין לי מילים נוספות להודות, על שעות של הנאה והמון חוויות. על שחרור הלחץ והמתח, בלי דאגה לשום דבר בשטח. חזרתי עם כוחות להמשך המשא, בדרך לרפואה השלימה בעז"ה".

אסתי, אמא של יהודה: "חברותי למסע ולמשא! כל אחת מאיתנו נושאת- "תיק" על הגב, (וזו גם הסיבה "שנבחרנו" לצאת – דרך אגב..). לכולנו נתן הנופש, כמה פשוט מנוחת הנפש. העיניים, לא שבעו לראות ולהנות. הלב, הכיל, הרגיש את שברי הלבבות. המח, "התנקה", והספיק מעט לשכוח. והרגליים, יצאו קצת לברוח. תודה על שהענקתם הון, פינקתם המון, לא חסכתם באון. מהמסד ועד טפחות, מסע שאת רישומו לא ניתן למחות. זכינו להטעין את הסוללה להמון כח ואיתה נשתמש רק ורק לשמוח".

גם אתם תוכלו לתרום למענם של ילדים חולי סרטן ובני משפחתם, צרו קשר עם עמותת רחשי לב, בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

X
דילוג לתוכן