טיפול אלטרנטיבי בסרטן

הטיפולים הקונבנציונליים בסרטן יכולים לסייע באופן משמעותי לריפוי ולהחלמה, והם משפיעים על תוחלת החיים של החולים לאין שיעור. אלא שבשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לכך שהטיפול במחלה צריך להתמקד לא רק במחלה עצמה – אלא גם באיכות החיים של הילדים. זוהי נקודה חשובה במיוחד בתהליך ההחלמה שכן לטיפולים השונים נלוות תופעות שונות, לרבות כאבים, בחילות והקאות, עייפות, נשירת שיער ואף חרדה מוגברת ואתגרים נפשיים לא מבוטלים. טיפול אלטרנטיבי בסרטן, כשהוא משולב בתוכנית הטיפול המתוכננת על ידי הצוות הרפואי, הוא טיפול שיכול לספק מענה יעיל עבור הילד, ועבור המשפחה כולה.

המשמעות של טיפול אלטרנטיבי בסרטן

גידולים סרטניים נוצרים בעקבות התרבות מהירה של תאים באזורים שונים בגוף, מצב שבו נוצר גידול ממאיר שעשוי אף לשלוח גרורות לאזורים אחרים. הטיפול הקונבנציונלי במקרים אלה מורכב מהליך כירורגי להסרת הגידול במידה האפשרית, וכן משילוב של שיטות אחרות, ובפרט תרופות כימותרפיות וטיפול באמצעות הקרנות, מהלכים שאמורים לסייע בהשמדת התאים ובריפוי מהמחלה. כאמור, שיטות אלה מלוות לא פעם בתופעות לוואי, ומכאן החשיבות המיוחסות לשיטות של טיפול אלטרנטיבי בסרטן. שיטות חלופיות אלה כוללות, בין השאר:
• דיקור סיני, שעשוי להקל על הבחילות והתשישות, על מצבי דיכאון וחרדה וכן על כאבים שונים
• מדיטציה ודמיון מודרך המסייעים להתמודדות הנפשית לאורך הטיפול והמאבק במחלה
• נטורופתיה ותוספים, כמו גם צמחי מרפא לטיפול בסרטן, ובאופן ממוקד יותר לחיזוק הגוף והמערכת החיסונית לאורך התהליך
• טיפולים במגע, ובפרט שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי לימפטי וטיפולים אחרים
• טיפולים אנרגטיים כדוגמת רייקי או הילינג

טיפול אלטרנטיבי בסרטן, רחשי לב, עמותה הפועלת למענם של ילדים חולי סרטן

טיפול בסרטן בילדים – השילוב בין שיטות שונות

הרופא המטפל צפוי להמליץ לכל מטופל על תוכנית ייעודית שמותאמת במיוחד עבורו, על פי צרכיו האישיים ומצבו הרפואי, והתוכנית מורכבת לרוב מהשיטות הקונבנציונליות, כלומר ניתוח, טיפולים כימותרפיים והקרנות. עם זאת, טיפול אלטרנטיבי בסרטן יכול להשתלב בתהליך הריפוי ויכולות להיות לו השפעות חיוביות על ההתמודדות עם המחלה. אפשר ואף מומלץ להעלות בפני הרופא המטפל כל שאלה באשר היא, לרבות שאלות הקשורות לאפשרויות של טיפול אלטרנטיבי בסוגי סרטן בילדים. התייעצות עם גורם מקצועי חשובה משום שבכל הקשור לטיפולים אלטרנטיביים נדמה שיש היום שלל חלופות, טובות פחות או יותר, וגם לא מעט מידע הזמין בעיקר באינטרנט. ייעוץ מקצועי עם רופא יסייע בבחינת האפשרויות השונות ובתהליך קבלת ההחלטות.

טיפול ביולוגי בסרטן בילדים – ומחקרים קליניים חדשים

לצד שיטות טיפול אלטרנטיבי בסרטן, ולצד השיטות המסורתיות הקיימות כיום, מפעם לפעם מתפרסמות ידיעות על טיפולים ביולוגיים שונים ועל מחקרים קליניים שנועדו לבחון את מידת היעילות של תרופות כאלה ואחרות. בהתייעצות עם גורם מקצועי מנוסה תוכל המשפחה להבין אילו אפשרויות קיימות, ומה היא העלות הנלווית לכל אחת מהן. זהו נושא מרכזי שכן במקרים רבים ניתן יהיה להציע טיפולים חדשים אך בעלויות לא נמוכות. עמותת "רחשי לב" מסייעת במידת האפשר במימון הליכים חדשניים ותרופות יקרות שאינן בסל הבריאות, ומעניקה לילדי ולמשפחתו ליווי מקצועי ורגשי משלב האבחון – ולכל אורך התהליך.

עם צוות מתנדבים מסור ובזכות תורמים שפותחים את ליבם לטובת הילדים, פעילות עמותת רחשי לב מבטיחה לחולים הצעירים ולבני משפחותיהם מעטפת מהשורה הראשונה הן במימון טיפולים קונבנציונליים והן בבחינת חלופות כאלה ואחרות. גם התרומה שלכם תאפשר לעמותת רחשי לב בהמשך פעילותה, ואתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם, להצטרפות למאבקם של הילדים במחלת הסרטן.
X
דילוג לתוכן