מפגש נשיא ארה"ב ג'ו ביידן עם ילדי רחשי לב

"את הסרטן ננצח עם אהבה ותקווה" אמר הנשיא ביידן לעומר בן ה-15.
המסר שאתה מביא איתך, של תקווה, של שלום, ושל אחריות של כל אחד מאיתנו לעתיד המשותף של כולנו, מחזק אותי ואת חבריי במחלקה האונקולוגית.


פגישתו האחרונה של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בביקורו בישראל הייתה עם עומר יוסף בן 15 המתמודד עם מחלת הלוקמיה. ערב קודם הפגישה התבשר עומר על התוצאות הסופיות של הבדיקות לפיהן הוא איננו נושא יותר תאים סרטניים. אל החדר במלון המלך דוד נכנס עומר הצעיר מרוגש ומאושר מהמעמד בליווי מנכ"ל עמותת רחשי לב, שימי גשייד.
עומר יוסף מרחובות נלחם כשנה בסרטן הדם. עומר אושפז לתקופות ארוכות לטיפולים כימותרפיים, ביולוגים, הקרנות והשתלת מח עצם.
בתחילת הפגישה התעניין הנשיא בתחביביו של עומר חובב החיות. וסיפר לו על הכלב שלו ועל החיות שהיו לו במהלך חייו. עומר סיפר כי הוא אוהב לבשל והוא פודי בנשמתו.V

תחלום, תאמין, ותגיע רחוק – רחשי לב

הנשיא, עומר וגשייד דיברו על ההתמודדות של עומר עם הסרטן ועל המאמצים העולמיים למציאת טיפול. בקול רועד אמר עומר לנשיא ביידן: "אדוני הנשיא, בשנה אחת בלבד נכנסתי למחלקה האונקולוגית בבית החולים שיבא בתל השומר, הכרתי שם ובבית 'רחשי לב' חברים חדשים ועד שנודע לי השבוע שאני בדרך להחלמה, כבר הספקתי לאבד את חלקם. שמעתי בכאב על זה שאיבדת את בנך לסרטן לפני שבע שנים, וזה הופך אותך לחלק מהמשפחה שלי. אנחנו משפחה עם סיפור עצוב, אבל עם הרבה כח. הבנתי שהשתמשת לטובה בכח שלך, כשהשנה הגדלת במאות מיליוני דולרים את תקציבי מחקר הסרטן".
"אני מודה לך, שאתה מציב בכך דוגמא למנהיגי העולם, ומקווה שבזכותך ובזכות מנהיגים אחרים, יהיו מדי שנה פחות ופחות ילדים שחווים את מה שאני חווה. המסר שאתה מביא איתך, של תקווה, של שלום, ושל אחריות של כל אחד מאיתנו לעתיד המשותף של כולנו, מחזק אותי ואת חבריי במחלקה".
הנשיא ביידן השיב לו: "עומר, איבדתי בן לסרטן. אנחנו משקיעים הרבה מאוד כסף במחקר ופיתוח טכנולוגיות חדשניות. אני יכול לומר לך בביטחון שב-15 השנים הקרובות תהיה התקדמות למציאת טיפולים לסרטן משמעותית יותר מאשר ב-50 השנים האחרונות. תחלום, תאמין, ותגיע רחוק. אין דבר שאתה לא יכול לעשות". על זה ציטט עומר יוסף את מילות השיר של הזמר עקיבא תורג'מן "כל עוד לא הפסקת לחלום, אתה מנצח".

קידום המחקר – עמותת רחשי לב למען ילדים חולי סרטן

מנכ"ל עמותת רחשי לב, שימי גשייד הוסיף: "המוחות המבריקים בארה"ב ובישראל מובילים מחקרים מופלאים, שמקדמים אותנו לעולם בו ילדים יוכלו להיות ילדים. בו הם יוכלו לתכנן חופשה בקיץ ולא פרוטוקול רפואי. בו הם יבלו בפארק שעשועים ולא בהקרנות. עד אז, צריך להמשיך להילחם באמונה, בתקווה ובחיוך".
בתשובה לדבריו, אמר הנשיא האמריקני לגשייד: "את העבודה החשובה שאתם עושים פה עם עומר, המשיכו לעשות לא בבית בישראל, אלא עם ילדים בכל העולם".
בפגישתם, לחץ הנשיא בחמימות את ידיהם של עומר יוסף, שימי גשייד וזאב ינאי, מנכ"ל גלאי תקשורת המסייעים בהתנדבות לעמותת רחשי לב. הנשיא ביידן חיבק בחום את הנער המחלים והניח את ראשו של עומר על ליבו. הנשיא ביידן סיים את פגישתם באמירה מחויכת: "עומר, כשתהיה ראש ממשלה, ויגידו לך שמחוץ לחדר מחכה ג'ו ביידן, עשה לי טובה – ואל תשאל: 'איזה ג'ו?!?'".

קרדיט צילום: הבית הלבן. (Official White House Photo by Adam Schultz)

אנחנו מזמינים אתכם לתרום לרווחתם של ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, להקל עליהם במקצת ולעזור להם לעבור את תקופת המחלה ביתר קלות. באתר רחשי לב תמצאו מידע אודות פעילות העמותה, סוגי סרטן בילדים, טיפול ביולוגי בסרטן ועוד. תוכלו ליצור עימנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

X
דילוג לתוכן