עמותת רחשי לב מקיימים מחנות בארץ ובעולם עבור ילדים חולי סרטן


"כי כולנו, כן כולנו, כולנו רקמה אנושית אחת חיה.." (חוה אלברשטיין)
במחלקות האונקולוגיות, המשפט הזה מקבל משמעות כל כך חיה ועוצמתית. ילדים ומשפחות, בני כל העמים, הדתות, המגזרים והמינים, מכונסים יחד למלחמה משותפת – מלחמה על החיים. והמלחמה הזו, על החיים, קדושת החיים – זהו ערך כל כך חזק, עמוק וכואב, שהוא מצליח למוסס את כל המחיצות שמרחיקות, את כל המחסומים שמפרידים- וליצור שותפות גורל, אחדות וקירבה מיוחדת.
אצלנו במחלקה, תמצאו את כל האוכלוסיות, מכל העדות, הדתות, הגזעים והמינים, כתף אל כתף- תומכים, מתפללים, מחזקים ומקווים יחד לניצחון החיים.

נציגי רחשי לב והילדים התארחו אצל האפיפיור בוותיקן

התרגשנו לקבל הזמנה מהוותיקן, לפגישה של ילדי רחשי לב המתמודדים עם מחלת הסרטן עם האפיפיור. נסענו לרומא יחד עם יובל, ביאן ואווה- שהיו השגרירים שלנו ושל ילדים חולי סרטן מסוגים שונים מכל רחבי הארץ, להעברת המסר של אחדות, חברות ודו קיום. פגשנו את האפיפיור והגשנו לו מתנה, אלבום ובו ציורים של ילדי רחשי לב. ציורים המביעים חלום ומשאלה של ילד לבריאות, שלום, אהבה ותקווה.
הלוואי, שנשכיל ליישם ביומיום, את החברות והקרבה הזו שנוצרת מתוך גורל קשה ומשותף, גם בכל שאר תחומי החיים.
לאחר המפגש עם האפיפיור, המשיכה המשלחת למפגש עם נציגי הקהילה היהודית ברומא, אשר אירחו אותנו בבית הכנסת הגדול והעתיק בחום ובאהבה גדולה. הקבוצה ביקרה בגטו היהודי ושמעה על ההיסטוריה היהודית של הקהילה ברומא.
שימי גשייד מנכ"ל רחשי לב, "שמחנו מאוד כאשר קיבלנו את ההזמנה מטעם לשכת הוותיקן למפגש עם האפיפיור. האפיפיור הביע עניין רב בפעילות ארגון רחשי לב המסייע לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם בני כל הדתות בישראל, האלבום אותו הענקנו לאפיפיור כולל ציורים המסמלים יותר מכל את תחושת הילדות שלפעמים בשגרת הטיפולים והאשפוזים הקשים כל כך קשה לשמור עליה, אך היא כה חיונית להחלמה, להבראה ולניצחון על המחלה. מחלת הסרטן אינה מבדילה בין דת, גזע ולאום, ומרגש לראות איך כולם יחד בדו קיום ושותפות גורל, נלחמים יחד על החיים ומייחלים לניצחון".
קרדיט צילום: Foto©Vatican Media

אנחנו מזמינים אתכם לתרום ולהיות חלק ממשפחת רחשי לב, עמותה למען ילדים חולי סרטן , ילדים שרוצים רק לחיות, אז בואו ונציל אותם יחד למען עתיד טוב יותר. לתרומות לחצו כאן.
באתר תמצאו מידע אודות סוגי סרטן בילדים, טיפול חדשני בסרטן , זכויות חולי סרטן ועוד.
תוכלו ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

X
דילוג לתוכן