אירוח ילדים ומשפחות במסעדת פסקדו – רחשי לב

החלמה מסרטן היא תהליך גופני, אך גם נפשי. הזמנו 27 משפחות של ילדים המתמודדים עם המחלה לארוחה מפנקת במסעדת העל פסקדו של השף יחי זינו, שבסופה נהנו מהופעה פרטית של הזמר שי צברי.

ילדים ונערים חולי סרטן ובני משפחותיהם התארחו לארוחה מפנקת במסעדת העל הישראלית פסקדו. המסעדה נפתחה במיוחד עבורם והצוות התנדב באירוע – אבל זה לא נגמר שם. את הארוחה בישל לצידו של השף יחי זינו אחד מחבריהם, עומר יוסף שנאבק במחלת הלוקמיה.

בגיל 15.5 עומר יוסף נלחם כבר עשרה חודשים בסרטן הדם. לפני 80 יום בלבד הוא עבר השתלת מח עצם. עומר, פודי בנשמתו שאכל בפסקדו בעבר, חלם תמיד לבשל ובטח שלצד שף על.

פעילות עמותת רחשי לב

כשעמותת רחשי לב יזמה את הארוחה במסעדה, סיפר עומר על חלומו לאמונה פנחסי, סמנכ"לית רחשי לב. "כשהשף זינו שמע על עומר, הוא מיד הזמין אותו להצטרף אליו בהכנת הארוחה", אמרה פנחסי. בעוד עומר הקפיץ את המחבת הוא הביט באש ואמר "הלהבות האלה שיוצאות מהמחבת, מבעירות בי מחדש את התשוקה לבשל". עדות לכך שהוא מבריא וחוזר לחלומות הישנים שלו.

בתחילת השנה זכתה מסעדת הדגים האשדודית פסקדו להכנס למקום ה-24 ברשימת 50 המסעדות הטובות במזרח התיכון של מוסד 50 Best, המתחרה הצעירה של רשימות מישלן. זכייה לא מובנת מאליה כלל, לאור העובדה שמדובר בשף נחבא אל הכלים (במטבח), שנמנע כמעט מחשיפת עבודתו בתקשורת. אופיו מתבטא ברוח הצוות, כפי שאמר: "לתת זה תמיד כיף, אבל לראות שבחרת נכון את הצוות, כשהעובדים שלך נלחמים על מי יעבוד בהתנדבות ביום כזה, זה מרגש יותר מכל דבר".

עמותת רחשי לב מגשימים משאלות למען ילדים חולי סרטן

בתום ארוחה מפנקת בת שעתיים עלה שי צברי לשיר, כשהוא מזמין את הילדים לשיר איתו. בהתרגשות רבה התיישבה לצידו גפן בר-און, בת 15 מבית חורון, המתמודדת עם גידולים בראשה. צברי, שהוא והנגן שלצידו הופיעו בהתנדבות, רעד מהתרגשות לצידה של גפן בעודו מוחא לה כפיים.
"גם הילד החולה וגם משפחתו זקוקים לפסק זמן' להתרעננות ולחיזוק במהלך שגרת הטיפולים והאשפוזים", אמרה פנחסי מרחשי לב. "אירועים כאלו, נותנים להם את הרגע הזה לנשום אוויר. טעם של חיים נורמליים. המון תודה ליחי ולצוות פסקדו על אירוח מפנק ומלא אהבה, ותודה לשי צברי שנתן את הלב. זו חוויה שמעניקה כוחות להמשיך להילחם על החיים".

בעזרתכם, נוכל להבטיח, שהרגע הטראומתי של גילוי הסרטן וההגעה לאשפוז יעבור על הילדים ועל והוריהם בידיעה, שאנחנו בעמותת רחשי לב, פה איתם, לתמוך, ללוות ולחזק לאורך כל הדרך, ושהם לא צריכים לעבור את מלחמת חייהם לבד. לתרומות עבור ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם לחצו כאן .

X
דילוג לתוכן