מתנדבי הזהב של עמותת רחשי לב

להיות מתנדב ברחשי לב, זה להיות אדם אופטימי, נבון, אוהב אנשים ורגיש ביחסו לזולת. להיות מתנדב ברחשי לב, זה אומר להקדיש זמן ומשאבים למען ילדים חולי סרטן, מתוך ידיעה על התהליך הקשה והמייגע העובר על הילדים המאושפזים ובני משפחותיהם ומהרצון להקל עליהם ולסייע. המתנדבים מלווים את הילדים והמשפחות בזמני האשפוז ומהווים עבורם קרן אור ועוגן של תמיכה ויציבות.
ישנם כמה אפשרויות להצטרף כמתנדב לפעילות ועשייה אצלנו ברחשי לב :

פרויקט מלאכי לילה של עמותת רחשי לב למען ילדים המתמודדים על מחלת הסרטן

במהלך הפעילות של המתנדבים והצוות במחלקות האונקולוגיות לילדים, זיהינו את הצורך במתן תשומת לב וסיוע בשעות הערב. בשעות אלו המחלקה שקטה יותר, הצוות הרפואי ההכרחי בלבד נוכח, מתנדבים ובנות השרות הלאומי כבר הולכים הביתה ואף נוכחות בני המשפחה מתמעטת.
בשעות הערב, כששקט, אחרי שהילדים כבר נחו קצת אחרי יום הטיפולים והבדיקות, הם משתעממים ושמחים לבידור קל, משחק, שירה ותשומת לב. ההורים עייפים ומותשים מהשהיה במחלקה ומהמרוץ למלחמה על חיי ילדיהם, שמחים גם הם לאוזן קשבת וכתף תומכת.
וכך נולד פרויקט מדהים – מלאכי הלילה. כל ערב מגיעה קבוצה אחרת של מתנדבים מסורים קבועים לכמה שעות, לארח חברה במחלקה להורים ולילדים. מלאכי הלילה בחלקם מנגנים, עושים קסמים, מתחפשים אבל כולם אנשים עם לב ענק שנרתמים במסירות לבוא לחזק, לשמח ולעשות טוב.
מלאכי הלילה שלנו מבטיחים שילדים חולי סרטן יסיימו יום טיפולים מתיש וילכו לישון עם חיוך.

מתנדבי היום של עמותת רחשי לב

במהלך שעות האשפוז הארוכות, לצד פעילות בנות השירות במחלקות, ישנה קבוצה קטנה ואיכותית של מתנדבים. המתנדבים משלימים את פעילות בנות השירות במשחק, הפעלה ושיחה עם הילדים החולים ובני משפחותיהם. המתנדבים מגיעים ביום שבועי קבוע, בו הם משולבים בצרכי הפעילות והעשייה במחלקות ומסייעים במתן מעטפת תמיכה לילדים החולים ולבני משפחותיהם לצד צרכי המחלקות.

פרויקט שבתות באהבה של עמותת רחשי לב

במהלך הפעילות והליווי של הילדים ובני משפחותיהם במחלקות, זיהינו את הצורך במתן ליווי ותמיכה בסופי שבוע במחלקות. בשבתות, אין פעילות של בנות שירות במחלקות, ילדים שומרי שבת לא יכולים להעביר את השעות הארוכות בצפייה בסרטים או במשחק במחשב או באינטרנט, ואף תנועת המבקרים במחלקה קטנה משמעותית. שעות האשפוז הארוכות בשבתות- הפכו למשימה מאתגרת וקשה עבור הילדים המאושפזים ובני משפחותיהם.
וכך נולד פרויקט שבתות באהבה. מידי שבת מגיעה קבוצה של בני נוער בגילאי 17-18 לתל השומר, הם ישנים בבית הילד ונמצאים במהלך השבת במחלקה. המתנדבים, עם לב ענק, שמחת חיים, אנרגיה טובה וגישה לילדים מגיעים לשהות ולהעביר עם הילדים המאושפזים את השבת ביחד. המתנדבים מקבלים את פני השבת עם הילדים בשירה בליווי כלי נגינה, שוהים לצדם במהלך כל השבת במשחק ובשיחה, ומוציאים איתם את השבת בהבדלה מוזיקלית לאחר שבת מלאה בפעילות ובעשייה.
המתנדבים אף דואגים להיכנס למיון, לבדוק אם יש ילדים שהגיעו לאשפוז לא מתוכנן במהלך השבת, ומסייעים להם ולהוריהם להתארגן עם אוכל, שתיה, משחקים וכל צורך שעולה.
מתנדבי שבתות באהבה, דואגים להחליף את אווירת בית החולים בסוף השבוע באווירת שבת, וששעות האשפוז הארוכות יעברו על הילדים המאושפזים במחלקות בתחושת שמחה.

באתר תמצאו גם מידע אודות פעילויות העמותה, התנדבות של בנות השירות הלאומי, בית הילד, סוגי סרטן בילדים ועוד.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף למשפחת הנתינה שלנו ברחשי לב! מלאו טופס הצטרפות כמתנדב, ציינו באיזה פרויקט תהיו מעוניינים להתנדב, ונחזור אליכם במידת הצורך. תוכלו גם ליצור איתנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

X
דילוג לתוכן