ועדת הבריאות בנושא סל התרופות לשנת 2023 – פטור ממע״מ על תרופות מצילות חיים

בדיון שיזם יו"ר וועדת הבריאות, ח"כ, אוריאל בוסו, בנושא סל התרופות לשנת 2023, אנסטסיה אברמוב, אמו של איתן, ריגשה את חברי הוועדה והנוכחים, כששיתפה בקושי אותו חווים הורים לילדים חולי סרטן.
אנסטסיה, נציגת פורום הורים של עמותת רחשי לב, עמותה המלווה ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, ביקשה מהוועדה לעלות על הפרק את נושא הפטור ממע״מ על תרופות מצילות חיים שאינן כלולות בסל הבריאות.

להבטיח לילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן סיכוי לחיים

אמנם מדובר באחוזים קטנים מכלל הילדים החולים, אבל עבור ילדים אלו, זה לעיתים ה100% סיכוי להחלים ולנצח את המחלה.
הורים לילדים אלו, נאלצים לעיתים למכור את הבית ולקחת הלוואות ענק, על מנת להבטיח סיכוי לחיים לילדם. פטור ממע״מ, שיכול להגיע במקרים אלו למאות אלפי שקלים, יוכל להקל עליהם את ההוצאות הגדולות ולאפשר להם להבטיח לילדם את הסיכוי לחיים.

עמותת רחשי לב פועלת להצלת חיים של ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן

שימי גשייד מנכ״ל רחשי לב: ״אנו מודים ליו"ר הוועדה ח״כ בוסו, על הדיון החשוב והאפשרות להשמיע את קולם של החולים. בשנים האחרונות סייענו במימון תרופות שאינן מכוסות בסל הבריאות לעשרות ילדים. חלקם החלימו, נישאו, ואף הביאו ילדים לעולם. כשאנחנו רואים את הילדים האלו, את דור העתיד, אנחנו מרגישים שזו הזכות והחובה שלנו לאפשר לכל ילד במלחמה הזו סיכוי לחיים. הורדת המע״מ על התרופות, ייקל ולו במעט על העול הכלכלי, ויעניק להם עוד סיכוי להילחם ולנצח״.

אנחנו מזמינים אתכם לתרום ולהיות חלק ממשפחת רחשי לב, עמותה למען ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן , ילדים שרוצים רק לחיות, אז בואו ונציל אותם יחד, למען עתיד טוב יותר. תוכלו ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

X
דילוג לתוכן