הספא של אלה

במתחם בית החולים שיבא תל השומר, בסמוך לבית החולים ספרא לילדים, הקים ארגון רחשי לב בשנת 2007 קומפלקס המשמש כמוקד פעילות לילדים חולי סרטן מכל רחבי הארץ. 'בית רחשי לב' מציע לילדים והוריהם אירוח מלא ללא תשלום ב-20 סוויטות מאובזרות ומפוארות.
הבניין המרכזי בקומפלקס, משמש כמוקד פעילות עבור המתארחים ועבור הילדים המאושפזים במחלקות. בבניין ישנם חדר אוכל מרווח, חדרי משחק, חדרי מחשבים, ספריה, בית כנסת, גינת שעשועים ופינות ישיבה מוצלות.
בית רחשי לב מאפשר לילדים ולמשפחות לשהות כמשפחה יחד בתוך שטח בית החולים, להגיע אל הטיפולים היומיומיים במרחק חציית כביש ובכך מאפשר להם לקבל טיפול מציל חיים, ברמה המקצועית והטובה ביותר, שלא היה מתאפשר אחרת בשל קשיי המרחק.
המיקום של בית רחשי לב, בתוך שטח בית החולים ובמרחק קצר מהמחלקה האונקולוגית, מאפשר לילדים המאושפזים לצאת מהמחלקה כשהם מחוברים לעמוד האינפוזיה, לנוח בסוויטה המפנקת, להתאוורר, להשתתף באירועים סדנאות ומסיבות , ולחזור אל המחלקה רעננים ועם כוחות מחודשים.

הספא של אלה במתחם בית הילד – עמותת רחשי לב

מתחם ספא בבית רחשי לב, שמטרתו להעניק רגעים של שקט ושלווה לילדים חולי סרטן, לבני משפחותיהם ולצוותים הרפואיים שעושים ימים כלילות במאבק במחלת הסרטן. מתחם בו אפשר יהיה להתפנק, לנוח, לשחרר את הגוף ואת הנפש, ובעיקר, לצבור כוחות כדי להמשיך במסע המורכב והלא פשוט – המלחמה על החיים.
המתחם יכיל סאונה מפנקת, ג'קוזי, מיטת טיפול לעיסויים, מתחם יופי לטיפולי פדיקור ומניקור ומספרה, ויופעל ע"י מטפלים מקצועיים.

גיל וקארן, הוריה של אלה ז"ל החליטה להפוך חלום למציאות ולהקים את הספא של אלה

אלה, התמודדה במחלת הסרטן במשך כשנתיים, ונפטרה לאחר חזרה של המחלה בפעם השנייה.
אלה, עם העיניים התכולות העמוקות והחיוך הכובש, הרכות, השנינות והחדות לצד האופטימיות והיכולת להיות אמיתית תמיד ולומר את מה שעל הלב כבשה את כולנו. המסע של אלה על אף כל הכאב והקושי, היה מלא בהומור, בכנות שאי אפשר לתאר במילים, בקבלה ובאהבה ללא תנאים.
יותר מכל בלטה התפיסה המיוחדת של אלה לחיים, הרצון לטרוף אותם ולמצות כל רגע, לקחת את הדברים בקלות ולא לשכוח לצחוק, ללכת אחרי הלב מבלי לראות בעיניים ועדיין בתוך כל זה תמיד לראות את האחר, ופשוט לחגוג את החיים.
במהלך המפגשים עם אלה אחד הנושאים העיקריים שעלו, היה איך אפשר לתת כוח במקום הזה ובדרך המורכבת הזו, אלה הציע להקים מתחם ספא לילדים ולמשפחות בבית רחשי לב – מעין אי של שלווה, מקום שיאפשר לקחת נשימה עמוקה, לטעון מצברים וכח להמשך המלחמה על החיים.
המשפחה של אלה החליטה להפוך את החלום למציאות ולהקים את המתחם בשמה ולזכרה.
גיל וקארן, הוריה של אלה ז"ל, משתפים: "כל מי שזכה להכיר את אלה האהובה שלנו, ז״ל, יודע שהיא תמיד יצאה מגדרה לעזור ולעשות טוב לאחרים אפילו בזמנים שהיא התמודדה בעצמה עם אתגרים וקשיים בעקבות מחלת הסרטן.
בחודשים לפני שהיא הלכה לעולמה אחד הרעיונות היפים שאלה הציעה היה להקים ספא ביחד עם עמותת רחשי לב בבית הילד בתל השומר המיועד לתת רגע של שקט ושלווה לילדים חולי סרטן ולמשפחותיהם – מקום שבו אפשר להתפנק ולצבור כוחות כדי להמשיך במסע המורכב והלא פשוט.
התחלנו בתהליכים להקמת הפרויקט ״הספא של אלה״ אך לצערנו אלה לא נשארה אתנו לראות את זה יוצא לפועל ולמרות זאת הבטחנו לעשות הכל כדי להפוך את החלום המדהים שלה למציאות".

הספא של אלה במתחם בית הילד – עמותת רחשי לב

עמותת רחשי לב מפעילה את בית הילד בכדי שילדים חולי סרטן המקבלים טיפולים בבית החולים יחוו הרגשה של בית. בעזרתכם, הילדים ובני משפחותיהם יכולים לקבל טעימה קטנה של בית וחיים נורמליים גם בימים הכי קשים שלהם. תרמו לעמותת רחשי לב למען רווחתם של ילדים אלו – לתרומות לחצו כאן. תוכלו ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר 1-800-28-11-28 :או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

 

X
דילוג לתוכן