נופשים וימי כיף – עמותת רחשי לב למען ילדים חולי סרטן

ארגון רחשי לב, נוסד בשנת 1989 וחרט על דגלו ללוות ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם יד ביד בכל שלבי ואתגרי המלחמה בסרטן. אנחנו ברחשי לב עושים ככל האפשר על מנת להוציא את הילדים מהמחלה ולאפשר להם לחזור להיות רק ילדים בתקופה הקשה של הטיפולים, תקופה שבה הם נאלצים להתמודד בעולם קשה, עולם של מבוגרים. בנות השירות והמתנדבים שלנו נמצאים יום יום במחלקות בית החולים בהם שוהים ילדים חולי סרטן, החל משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הקטנות של הלילה, משחקים, מקשיבים, ממלאים משאלות ומלווים את הילדים והמשפחות בתהליך המורכב של המחלה. הנוכחות שלנו והפעילות במחלקות הפכו לחלק בלתי נפרד מתהליך הריפוי של הילדים.

נופשים וימי כיף למען ילדים חולי סרטן - רחשי לב

רחשי לב מפיקה ימי כיף לילדים חולי סרטן

ילד חולה סרטן מעביר שבועות וחודשים ארוכים באשפוז, הוא לא זוכה בכל יום לחוש על פניו את קרני השמש החמימות. אחרי השתלת מח עצם, אשפוז ממושך או לקראת ניתוח או טיפול מורכב, בנות השירות והמתנדבים שלנו מוציאים את הילדים ליום של כיף, ספארי, צניחה חופשית, טיסה בשמי הארץ, מסעדה טובה ועוד מגוון אטרקציות ופעילויות. הטיול מחוץ לבית החולים מחזיר לילד את ההתלהבות ושמחת החיים, מאפשר לו לצבור חוויות, לחייך ולשמוח. מניסיוננו, ילדים חוזרים מימי כיף כאלה עם ספירת דם גבוהה יותר, עם יכולות פיזית להתמודד בצורה יעילה יותר עם הטיפולים ועם תופעות הלואי. החוויה הטובה, מלווה אותם עוד הרבה ימים קדימה, ומסייעת להם לשמור על מורל גבוה, אופטימיות ותקווה, המעניקים להם כח להילחם על חייהם.
במקרים בהם יש מספר ילדים בני אותו גיל, שהתחברו בשל השהות הארוכה במחלקות, וחולקים התמודדויות משותפות, עמותת רחשי לב מארגנת להם ימי כיף קבוצתיים, שמאפשרים להם לבלות זמן איכות יחד מחוץ לכותלי בית החולים, ליהנות באווירה רגועה וחווייתית, ולנצל את הזמן המשותף יחד ללא הפרעות של הצוותים הרפואיים מסביב כדי לדבר על הקושי, לפרוק, לחזק אחד את השני ולהתחזק יחד. דוגמה ליום כיף כזה הוא יום סטיילינג וצילומי בוק לנערות. נערות חולות סרטן נאלצות להתמודד עם שינוי לא פשוט במראה החיצוני שלהן- נשירת שיער, רזון קיצוני או התנפחות כחלק מתופעות הלוואי של התרופות, פצעים ועוד. ביום כיף כזה אנו דואגים להלביש אותן, לאפר אותן ולהעניק להם את הביטחון לעמוד בגאווה ובתחושת בטחון מול המצלמה ולהרגיש הכי יפות כמו שהן. באמצע יום צילומים כזה, אנחנו מוצאים את עצמנו מתרגשים כל פעם מחדש, כשהן מתחילות להסיר את הפאה אחת אחרי השנייה, לצחוק ולהשתולל יחד – לקבל את עצמן ולאהוב את עצמן בדיוק כמו שהן. יפות! חזקות! ומאושרות!

תרמו גם אתם לעמותת רחשי לב למענם של ילדים חולי סרטן יחד נערוך עבורם נופשים וימי כיף

רחשי לב מארגנת מחנות נופש בארץ ובעולם לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם

לגלות מחדש את החיים! ילדים חולים סרטן זקוקים יותר מכולנו לחופשה אמיתית – כמה ימים של מנוחה וניתוק ממסדרונות המחלקה, בהם הם יכולים לשכוח מהכאב והטיפולים, לטייל בחיק הטבע, להשתולל, ליהנות, לצחוק ולאגור כוחות ותקווה להמשך המלחמה על חייהם. לכן, אין פלא, שהילדים שלנו ממתינים כל השנה בציפייה למחנות הנופש המתקיימים בארץ ובחו"ל, וכוללים טיסה, שהייה בבית מלון, טיולים, פעילויות שונות ואטרקציות מיוחדות.
מחנות הנופש בארץ מיועדים לילדים החולים יחד עם בני משפחותיהם, וזאת מתוך ראיה הוליסטית של האדם, אנחנו דואגים לתת מענה רחב ומותאם אישית לילדים ובני משפחותיהם. הילד חי וגדל בתוך מספר מערכות, הראשונה והברורה ביותר היא המשפחה על חלקיה השונים- הורים ואחים. מצב של מחלה או פציעה קשה עשוי להיות בעל השפעות הרסניות על התפתחות הילד ועל מערכות היחסים המשפחתיות המושפעות ממצבו- מערכת היחסים הזוגית, הורות ויחסים עם ובין האחים. כל השינויים הללו עשויים בתורם להשפיע על הילד החולה עצמו. מחנה נופש בו יכולים כל בני המשפחה לבלות זמן איכות יחד כמשפחה, מאפשר הזדמנות להתקרב ולהתחבר מחדש, מאפשר להורים להתייחס ולבלות יחד עם האחים, מאפשר לילד החולה לפגוש את אחיו בסביבה נעימה ובטוחה, ותורם לחיזוק הקשר והחוסן המשפחתי.

עמותת רחשי לב עורכת נופשים וימי כיף למען ילדים חולי סרטן

ימי כיף ומחנות נופש עבור ילדים חולי סרטן, הם יותר מרגעים של כיף והנאה, הם מהווים חלק בלתי נפרד ממערך הטיפול וההחלמה! הם רגעים של צבירת אנרגיות וכוחות להמשך המלחמה על החיים! עמותת רחשי לב מזמינים אתכם להיות חלק גדול מאושרם והחלמתם של ילדים חולי סרטן. בעזרת תרומתכם נוכל לאפשר לעוד משפחה להתמודד – לתרומות לחצו כאן

תוכלו ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.
X
דילוג לתוכן