צמחי מרפא סרטן

התרופה לסרטן עדיין לא נמצאה, אבל אין ספק שישנן דרכים שונות להתמודד עם המחלה ולהכניע אותה. בין הטיפולים המסורתיים המוכרים בסרטן לילדים, כמו טיפולים כימותרפיים והקרנות, מוצעות היום גם טיפולים בשיטות אלטרנטיביות, בהן נפוץ השימוש בצמחי מרפא. זאת משום שחלק מהצמחים כוללים בתוכם חומרים אנטי-סרטניים, מה שהופך אותם לכלי עזר מבוקש למדי במסגרת הטיפול בסרטן. אם כן, מה היא מטרת השימוש בצמחים, ועד כמה הם באמת יעילים?

צמחי מרפא סרטן – המטרות העיקריות

השימוש בצמחי המרפא כחלק מהטיפול במחלה עשוי בהחלט לסייע, ולצמחים אלה יש מטרות ברורות:
• הם מסייעים בהקלה על תופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי ושל ההקרנות
• הם מסייעים בהקלה על תופעות הלוואי של המחלה, ועל התסמינים הנלווים אליה
• הם מסייעים בחיזוק המערכת החיסונית של הגוף
• בשל תכונותיהם האנטי-סרטניות של צמחים אלה, הם משמשים גם לצורך טיפול מונע

צמחי מרפא סרטן, רחשי לב, עמותה הפועלת למענם של ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן

צמחי מרפא מרכזיים שבהם נעשה שימוש

כדי להבין איך מסייעים צמחים שונים להתמודדות עם מחלת הסרטן ועם הטיפול הקונבנציונלי במחלה, חשוב להבין את התכונות הייחודיות שלהם.
למשל, פרח ממשפחת הפרחים המאופיין בפעילות אנטי-סרטנית הקשורה לסוגי סרטן שונים, השפעה דומה יש לצמחים אחרים כמו עצבונית החורש או ברברין. לסוגי סרטן מסוימים כמו לוקמיה יכולים להתאים צמחים ספציפיים, ובפרט חרצית ריחנית, וישנם תבלינים שלהם מאפיינים אנטי-סרטניים כמו ג'ינג'ר, קינמון או ריחן. חלק מהצמחים יכולים לספק גם שכבת הגנה לכבד הפגיע במהלך הטיפולים הכימותרפיים ולתרום לחיזוק המערכת החיסונית.

צמחי מרפא סרטן – בשילוב עם הטיפול המסורתי

על אף התכונות המיוחסות לצמחי המרפא השונים, ועל אף הצורך המובן באיתור פתרונות טבעיים להתמודדות עם מחלת הסרטן, חשוב לזכור כי הטיפול באמצעות צמחי מרפא בסרטן יכול לכל היותר להשתלב בהליכי הטיפול הקונבנציונליים. צמחים אלה יכולים לספק מענה נהדר לגוף בזמן המאבק במחלה, הן בכל הקשור להתמודדות עם תופעות לוואי והן בכל הקשור לחיזוק המערכת החיסונית. עם זאת, כדי לפגוע בתאים הסרטניים ובקצב הצמיחה שלהם, ובמטרה להשמיד אותם ולמנוע את התפשטות המחלה, נדרשת תוכנית טיפול מקיפה המתוכננת על ידי צוות רפואי מנוסה.

תוכנית טיפול להתמודדות עם מחלת הסרטן

תוכנית הטיפול שתוצע על ידי הרופא המטפל מבוססת על פרוטוקולים שונים, והיא מותאמת באופן ספציפי לכל סוגי סרטן בילדים על פי הצרכים המשתנים, על פי מצב בריאותי ועל פי מיקומו של הגידול. כדי להתמודד עם גידולים בכבד בילדים, עם סרטן המוח בילדים או עם גליומה , למשל, הצוות הרפואי יבצע שורה של בדיקות שיסייעו לו לתכנן את הניתוח באופן אופטימלי, את הרכב התרופות הכימיות במסגרת הטיפול הכימותרפי וכל כלי אחר שעומד לרשותו, לרבות הקרנות וטיפולים חדשניים אחרים. כמובן שכל תוכנית כזו תלויה בהסכמתה של המשפחה בלבד, והיא תוצג באופן מפורט בפני הילד והוריו, לצד הסברים מלאים ומדויקים ביחס לתופעות הלוואי האפשריות. יש להדגיש שאין הוכחות חותכות לכך שצמחים ברפואה משלימה מועילים.

השילוב בין הטיפול הקונבנציונלי לבין צמחי מרפא סרטן

אחוזי הריפוי מסרטן:
בילדים המסרבים לקחת תכשירים אלטרנטיביים כאלה ואחרים לא מומלץ להתעקש על לקיחתם. בהחלט חשוב להקפיד על קבלת הטיפול הרפואי שנרשם עבורם בביה"ח.
אם כן, הטיפול המשלב בין הרפואה הקונבנציונליות לבין שיטות טבעיות ובפרט צמחי מרפא סרטן, הוא ללא ספק טיפול שיכול לסייע לסיכויי ההחלמה וההישרדות של החולים. הטיפולים הטבעיים תורמים לחיזוק הגוף והנפש, וגם לזה יש חשיבות לא מבוטלת בהתמודדות עם המחלה.

התמיכה הנפשית והרגשית, כמו גם הליווי המקצועי שמעניקה עמותת "רחשי לב" לילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן ולבני משפחותיהם, אלה הם הכלים שעוזרים להם לגבור על האתגרים שמזמנת המחלה. הפעילויות השונות, ההסברה ואף הסיוע במימון תרופות וטיפולים חדשניים וייחודיים, כל אלה אפשריים בזכות התורמים שמעניקים לעמותת רחשי לב את היכולת להמשיך ולסייע לילדים חולי סרטן. לפרטים ומידע צרו עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.
X
דילוג לתוכן