ריפוי סרטן בדרכים טבעיות

עם התפתחות המחקר והמדע, נדמה שקיימות היום שיטות טיפול שונות שנועדו להיאבק במחלת הסרטן. השיטות הללו מבוססות על תרופות כימיות, על הקרנות, על הליכים כירורגיים ועל טכנולוגיות מתקדמות, ועם אבחון המחלה נקבעת תוכנית טיפול יסודית שמתמקדת במטרה אחת עיקרית: השמדת התאים הסרטניים ומניעת התפשטות המחלה. אלא שלצד השיטות המסורתיות מוצעות כיום גם שיטות ריפוי סרטן בדרכים טבעיות, ולפני שתנסו פתרון כזה או אחר, בהחלט כדאי להכיר את השטח קצת יותר לעומק, ולקבל החלטה שתבטיח לילד את הטיפול הטוב ביותר עבורו.

ריפוי סרטן בדרכים טבעיות – תפיסת עולם אחרת

אם הרפואה הקונבנציונלית נלחמת בתאים הסרטניים ומנסה לעצור אותם מתוך הבנה שמדובר באויב שיש להכניע, הרפואה האלטרנטיבית נוקטת בגישה שונה למדי. על פי תפיסת העולם הטבעית, הסרטן הוא בעיקר הוכחה לכך שהגוף יצא מאיזון, ובהפרת האיזון הזו אנחנו נדרשים לטיפול אלטרנטיבי בסרטן. יש דרכים שונות לעשות זאת, כמובן, מהתזונה, דרך הפעילות הגופנית ועד לשינויים באורח החיים ולהתמודדות עם המצב הרגשי. דרכים טבעיות אלה אמנם חיוניות בתהליך ההתמודדות עם המחלה, אבל הן מסייעות לשיקום הגוף ולטיפול בו (ובתופעות הלוואי של הטיפול המסורתי), ולא למלחמה במחלה.

ריפוי סרטן בדרכים טבעיות, רחשי לב, עמותה הפועלת למענם של ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן ובני משפחתם

צמחי מרפא, דיקור ושיטות ריפוי אחרות

אם כן, כשאנחנו מדברים על ריפוי סרטן בדרכים טבעיות, אנחנו מתייחסות למספר שיטות טיפול:
• טיפול באמצעות דיקור: הדיקור מתבצע בהתאם למצבו של המטופל ובאמצעות גירוי בכפות הרגליים, והוא יכול לסייע בחיזוק המערכת החיסונית ובשיפור זרימת הדם בגוף. במקרים שבהם מתבצעים במקביל טיפולים כימותרפיים או הקרנות, הטיפול גם עשוי להקל על הופעתן של תופעות הלוואי.
• טיפול תזונתי: קביעת תפריט ייחודי לכל מטופל, הכולל מזונות מן הצומח, קטניות ודגנים מלאים – במקום סוכרים מעובדים, חלבונים מן החי ומוצרים אחרים.
טיפול בסרטן באמצעות צמחי מרפא: הפורמולה שניתנת לכל מטופל מורכבת מצמחי מרפא עם חומרים פעילים, וניתן לצרוך אותה באמצעות תה צמחים, אבקת שתייה או כמוסות למשל. השיטה נועד לסייע בחיזוק מערכת החיסון, בהגנה על תפקודי הכבד והכליות ובהפחתת דלקתיות.

תוספת חשובה לרפואה הקונבציונלית

כפי שניתן לראות, ריפוי סרטן בדרכים טבעיות אפשרי רק כאשר מתבצע שילוב בין הטיפולים האלטרנטיביים לבין אלה הקונבציונליים. במילים אחרות, טיפולים טבעיים הכוללים צמחי מרפא או דיקור מומלץ שיתבצעו במקביל לטיפול המסורתי שנקבע על ידי הצוות הרפואי. כך ניתן יהיה להקל על תופעות הלוואי של ההליך הטיפולי, לחזק את הגוף ולאפשר לו להתמודד בצורה טובה יותר עם המחלה – ועם המלחמה בה. התזונה הנכונה והצמחים יכולים לסייע לגוף הנלחם בתאים הסרטניים, אבל הם אינם מהווים פתרון בפני עצמם, אלא בשילוב נכון ומדויק בין שיטות הריפוי הטבעיות, לבין שיטות הטיפול המוצעות על ידי הרופא המטפל.

טיפולים טבעיים משלימים

בהתייעצות עם הרופא המטפל ניתן לגלות עולם של דרכים טבעיות המסייעות לריפוי סרטן ולהתמודדות עם המחלה. לצד השינויים בתזונה והשימוש בדיקור או בצמחי מרפא, ניתן למצוא גם שיטות כמו מדיטציה, טיפולי מגע (כמו שיאצו או רפלקסולוגיה) או טיפולים אנרגטיים (רייקי או הילינג למשל). בחינת החלופות הללו יכולה לסייע במידה רבה לאורך הטיפול כולו, הן בזכות התרומה שלהן לחוסן הנפשי והפיזי של הילד, והן בזכות ההשפעה שלהן על תופעות לוואי כאלה ואחרות. עם זאת, מומלץ להתייעץ עם הצוות הרפואי ולקבל את כל המידע על כל השיטות הקיימות. במסגרת ההסברה

עמותת "רחשי לב" הפועלת למען ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן ולבני משפחותיהם , ומעניקה פתרונות אפקטיביים ואידאליים עבור הצרכים הייחודיים המשתנים. להתנדבות לעמותה ולמתן תרומה שתסייע בהמשך פעילותה למען החולים הצעירים, פנו אלינו כבר עכשיו בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.
X
דילוג לתוכן