שמחת בית השואבה – עמותת רחשי לב

אירוע שכולו אמונה ותקווה בסוכת הלב שלנו בבית הילד.
אירוע שמחת בית השואבה מרגש התקיים בסוכה שלנו בבית רחשי לב בבית החולים שיבא בתל השומר, בו השתתפו ילדים חולי סרטן בשירים וריקודים, יחד עם הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א.

את האירוע השנה בחר הרב לקיים בסוכה בבית רחשי לב בו הוא מתארח יחד עם הרבנית שתחי׳ בתקופה האחרונה בשל מחלתה. הפתיע והגיע לברך גם אביו של הרב לאו, הגר"י"מ לאו שבביתו לפני יותר מ30 שנה נוסד ארגון רחשי לב.
הרב הראשי שיתף בהתרגשותו: "מדובר פה באנשים שבכל ימות השנה עוזרים ומתאמצים לתת לכל בני המשפחה המלווים של החולים, שנזקקים להיות בבית החולים, לתת להם תחושה שיש להם בית לכל דבר, לא דירת ארעי. זה כל כך לא מובן מאליו. ולכן הכרת התודה הרבה שלי. מבחינת רחשי לב זה כל כך פשוט, הסוכה הזו רשמית שלהם, אבל הם טוענים שהיא שלי… היא בעצם של כל מי שזקוק לה! כי הלב פה פתוח".
הגר"ד לאו שיתף בביקור מיוחד בו הוא הצליח להעלות חיוך על פניו של נער חולה סרטן במחלקה האונקולוגית לפני מספר חודשים. הנער ששמע את השידור הגיע מהמחלקה אל הסוכה וריגש את הרב. יחד הם סיכמו שהנער יתחיל ללמוד את מסכת מכות והרב הבטיח שהוא יבוא לחגוג את סיום המסכת איתו בבית רחשי לב שזה יהיה הסיום לא רק של המסכת אלא של כל המכות בכלל.

מתנדבים משמחים את ילדי רחשי לב

במהלך הערב המתנדבים המשמחים של עמותת רחשי לב ניגנו ושרו, הרב רקד יחד עם חולים, בירך אותם ונשא דברי תורה. ריקוד מרגש במיוחד, שהעלה דמעה, היה כאשר הרב קם לברך את רחלי, ילדה בת 8 עם גידול ראש, שמרותקת לכסא גלגלים. רחלי לא יכולה לדבר, אבל החיוך שעלה לה על הפנים והדמעה שזלגה מעינה, העידו על עוצמת הרגע עבורה.
שימי גשייד, מנכ"ל ארגון רחשי לב: "אתה מסתובב במחלקות ורואה את העוצמה של הילדים, בחורים בני 15-16 שנאחזים בדף גמרא ולא מוותרים על קוצו של יוד עם המתנדבים הנפלאים שלנו. שבעז"ה נזכה לשמחות במקום הנפלא הזה ושלא נצטרך לבקש ניסים גדולים רק ניסים קטנים".

גם אתם תוכלו לתרום למענם של ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן. ניתן ליצור קשר עם עמותת רחשי לב, בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

X
דילוג לתוכן