מערך התמיכה – ארגון רחשי לב מעניק מעטפת תמיכה במחלקות האשפוז לילדים חולי סרטן

ארגון רחשי לב שהוקם בשנת 1989 ומסייע לכ-500 ילדים חולי סרטן בשנה, חרט על דגלו לדאוג למעטפת תמיכה וסיוע לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. אנחנו ברחשי לב מאמצים את המערך האונקולוגי לילדים בבתי החולים איכילוב ותל השומר, ומקיימים פעילות יומיומית ברוכה ללא הפסקה, במטרה לסייע בהתמודדות עם המחלה והטיפולים.
בעזרת צוות מקצועי, בנות שירות לאומי ומערך של מתנדבים השוהים עם הילדים בבית החולים מידי יום, מלווים אותם לבדיקות ולטיפולים ועושים ככל שניתן כדי לרומם את מצב רוחם ולהסיח את דעתם מהפחד והכאב. מוקד חרום ונציגי שטח פעילים 24/7 ומעניקים ליווי ותמיכה אישית מרגע גילוי המחלה לאורך כל שלבי הטיפול. משפחת רחשי לב פועלת לצד הצוותים הרפואיים – בעוד שהרפואה מתמקדת בלהוציא את המחלה מן הילד, המשימה שלנו היא להוציא את הילד מהמחלה וללוות אותו במאבק עד להחלמה.
הניסיון המצטבר מוכיח שכאשר הילדים החולים עסוקים בפעילויות אטרקטיביות ומהנות מצב הרוח שלהם משתפר, דעתם מוסחת מהכאב והפחד ובכך הדרך לריפוי קלה יותר.

עמותת רחשי לב - פעילות במחלקות

ארגון רחשי לב מאבזר את המחלקות ההמטו-אונקולוגיות לילדים

אנחנו ברחשי לב מציידים את המחלקות לרווחת הילדים והוריהם במגוון תחומים שיכולים להיות להם לעזר בזמני האשפוז בבתי החולים: מחשבים, טלוויזיות, כורסאות, מיטות אשפוז חכמות, ספריות קריאה, משחקיות ועוד. מערכות מולטימדיה צמודות מיטה מותקנות ליד מיטות וכורסאות הטיפולים במערך האונקולוגי ב"שיבא" לצפייה והנאה חינם ללא הגבלה.

ארגון רחשי לב מסייע בשמירה על רצף לימודי וחינוכי לילדים חולי סרטן

ילד חולה סרטן מאושפז בממוצע כ-100 ימים בשנה, כתוצאה מכך הוא מתנתק משגרת הלימודים. במחלקות האונקולוגיות פועל מערך לימודי הדואג לשמור על רצף לימודי וחינוכי – לכל ילד לפי רמתו ומצבו, ובכך מסייע לשמור את הרצף הלימודי. בנות השירות שלנו פועלות בשיתוף פעולה עם הצוות החינוכי, מסייעות בהעברת התכנים הלימודיים, בתרגול ובהכנה לקראת מבחנים ובגרויות. אנחנו ברחשי לב מאבזרים את כיתות הלימוד והמרחבים החינוכיים במחלקות על מנת לאפשר את הפעילות החינוכית והמקצועית בצורה עשירה, מגוונות וברמה הגבוהה ביותר.

פעילות במחלקות - עמותת רחשי לב

ארגון רחשי לב מפעיל מערך הזנה וכלכלה יומיומי במחלקות ההמטו-אונקולוגיות לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.

אנחנו ברחשי לב, עמותה לילדים חולי סרטן, תומכים בילדים חולי סרטן ומלווים אותם במהלך השהות בבתי החולים. אנחנו מספקים ארוחות חמות, מאפים ומיני מתיקה במכוני אשפוז יום ובמחלקות האונקולוגיות לילדים בבתי החולים שיבא ואיכילוב. הצבא צועד על קיבתו וגם הגיבורים של רחשי לב צריכים הרבה אנרגיות לצד עמודי האינפוזיה. ילדים חולי סרטן סובלים רבות מבחילות, הקאות ותופעות פיזיולוגיות קשות. הטיפולים הקשים והדקירות הרבות שאף אנשים מבוגרים יתקשו לעמוד בהם, מותירים את הילדים מותשים כליל וחסרי תיאבון, הם זקוקים לאוכל מגרה שיעשה להם חשק לאכול. סדר יומם של הילדים מתחיל בבדיקות דם, שקילה לצורך התאמת מינון התרופות, בדיקת רופא ואחריה הקרנות או קבלת עירוי כימותרפי דרך הוריד, טיפול שנמשך בין שעה ל- 8 שעות. הילדים אינם מורשים לאכול ארוחת בוקר לפני הבדיקות ובשונה ממחלקות האשפוז, הרי שבמכוני היום לא מוגשות ארוחות, ההורים טרודים בטיפול בילד ובבירוקרטיה, ומתקשים להצטייד באוכל טעים ומספק עבור יום טיפולים ארוך ומפרך. במחלקות הילדים אין ארוחות להורים, ילד חולה סרטן מאושפז בממוצע כ- 100 ימים בשנה, אמנם בית החולים מספק ארוחות לילד המאושפז, אך אין אספקת ארוחות להורים כלל, אפילו לא כוס שתיה חמה. ההורים המותשים מהטיפול בילד החולה, לא תמיד מוצאים את היכולת והכוח לדאוג לעצמם לאוכל. מה גם שמצב פיננסי לא קל בתקופה רווית אתגרים, יחד עם המחיר היקר של האוכל במזנון בית החולים, מכביד ומונע מהם לקנות לעצמם כריך וכוס קפה שלא לדבר על ארוחת צהרים חמה ומזינה.
אנחנו ברחשי לב דואגים לילדים ולבני משפחותיהם לכלכלה יומית ופינות שתיה חמה וקרה. מכונות קפה אוטומטיות, עמדות ברד ומיצים קרים במגוון טעמים – המסייעות לילדים, המתקשים לבלוע בשל פצעים במערכת העיכול כתוצאה מהטיפול הכימותרפי, להכניס משהו קר לפה שמצנן ומרגיע את הצריבה הקשה. מכונת פינוקים עם מגוון כריכים, מעדנים, חטיפי בריאות, ירקות קטנים ועוד – זמינה לילדים ולבני משפחותיהם. ארוחות חמות ומזינות מוגשות מידי ערב במחלקות.

ארגון רחשי לב דואג למעטפת תמיכה בבני המשפחה של ילדים חולה סרטן

המחלה לא פוגעת רק בילד עצמו, שגרת החיים בבית משתנה ללא היכר. אנחנו ברחשי לב שמים דגש על ליווי ותמיכה של בני המשפחה. קבוצת תמיכה לאימהות והורים, ימי כיף ומחנות משפחתיים, ביקורי בית ופעילויות לאחים ועוד מגוון פעילויות שמטרתם לחזק ולתמוך בבני המשפחה המורחבת. השהות היומיומית במחלקות מאפשרת קירבה והקשבה לצרכים האישיים של כל משפחה. בתחילת ובסוף כל יום חיבוק של ילד גיבור, חיוך ואנחת הקלה של הורה – הם המתנות שלנו.

עמותת רחשי לב עורכת פעילויות שונות במחלקות בהם מאושפזים ילדים חולי סרטן
ארגון רחשי לב מעניק מעטפת תמיכה במחלקות האשפוז לילדים חולי סרטן בין פעילויות העמותה תמצאו גם אמבולנס החלומותסיוע כספי לילדים חולי סרטןהאגף לילד המיוחדקידום המחקר ועוד.
בעזרת תרומתכם ילדי רחשי לב יוכלו להילחם בסרטן עם חיוך. לתרומות לחצו כאן.
תוכלו ליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.
X
דילוג לתוכן