שירות לאומי ברחשי לב

התמודדות עם מחלת הסרטן, האשפוז הממושך, הבדיקות והטיפולים הקשים, עלולים למוטט גם את האנשים החזקים ביותר. לא כל שכן ילדים צעירים, שביום אחד עוברים מעולם של ילדות חסרת דאגות לעולם מאיים של כאב, קושי ופחד.
אנחנו ברחשי לב מלווים מדי שנה מאות ילדים חולי סרטן בשלבים שונים של מחלתם ומעניקים להם ולבני משפחותיהם טיפול אישי ותמיכה צמודה.

בחוד החנית של פעילות עמותת רחשי לב עומדות בנות השירות הלאומי

בנות השירות נמצאות עם הילדים יומיום במחלקות האשפוז, משחקות איתם בזמן קבלת הטיפול הכימותרפי, מלוות אותם לטיפולי קרינה ולחדרי הניתוח, מחזיקות להם את היד בבדיקות הדם או בזמן קבלת זריקות או פרוצדורות רפואיות מפחידות, יושבות לצדם במחלקת טיפול נמרץ, שוהות איתם בחדרי הבידוד ודואגות שזמני האשפוז הארוכים והטיפולים הקשים, יעברו עליהם יותר בקלות ועם חיוך.
בנות השירות מבקרות את הילדים בבית, מוציאות אותם לימי כיף, חוגגות להם ימי הולדת, מגשימות להם משאלות, מקשטות להם את המחלקות ואת חדרי האשפוז, מפעילות סדנאות יצירה ובישול, ועושות כל שביכולתן על מנת שהתקופה הקשה תעבור עם כמה שיותר חוויות חיובית, חיוכים ושמחה.
בנות השירות, בשיתוף הצוותים החינוכיים, מסייעות לילדים להשלים את הפערים הלימודים, מתרגלות איתם את החומר הנלמד ומסייעות להם להתכונן לבגרויות ואפילו למבחני הפסיכומטרי, ובכך מסייעות לשמור על רצף לימודי וחינוכי עבור הילדים.
פעילות בנות השירות, התמיכה, החיבוק והאהבה שהן מעניקות- נותנים לילדים כוחות וביטחון להתמודד עם הטיפולים הקשים איתם מתמודדים הילדים בסוגי סרטן שונים בילדים,לעבור אותם חזקים יותר ולהתאושש מהם בצורה טובה יותר.

שירות לאומי ברחשי לב - נותנים לילדים כוחות וביטחון להתמודד עם הטיפולים הקשים

בנות השירות הלאומי יוצרות קשרים אישיים עם הילדים ובני משפחותיהם ומלוות אותם לאורך תקופת הטיפולים והמחלה. שהיית בנות השירות במחלקות באופן רציף ויומיומי, לצד הצוותים הרפואיים, הסוציאליים והחינוכיים, מהווה מעטפת למכלול הצרכים של הילדים ובני משפחותיהם, מסייעת בהסחת הדעת מהמחלה, בסיפוק הצרכים הרגשיים לצד הצרכים הפיזיים, בהעלאת בדימוי העצמי של הילדים והחוסן הנפשי שלהם – כל אלה משמשים קרקע פורייה לריאקציה חיובית לטיפולים.
בנות השירות שלנו פועלות בבתי החולים איכילוב ותל השומר.

להרשמה כבת שירות לאומי – יש להיכנס לאתר עמינדב, למלא טופס הכוון למיון מקדים ולהירשם לסיירות. תוכלו גם ליצור איתנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1-800-28-11-28 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

X
דילוג לתוכן